O zarządzaniu produktem turystycznym

„Zarządzanie produktem turystycznym” było przedostatnim szkoleniem dla branży turystycznej ziemi staszowskiej, które LOT zorganizował w ramach realizacji projektu dotacyjnego z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Szkolenie odbyło się 23 listopada 2023 r. w siedzibie LGD „Białe Ługi” w Staszowie. Poprowadziła je Małgorzata Wilk-Grzywna – dyrektor biura Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego i dyrektor Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich „Łysa Góra” oraz współpracujący z ROTWŚ i PDGŚ Jarosław Panek – ekspert w zakresie komunikacji z mediami, były dziennikarz „Echo Dnia”.

Szkolenie polegało przede wszystkim na „case study” Parku Legend w Nowej Słupi – planowaniu i rozwoju produktu, który w zaledwie kilka miesięcy od otwarcia w tym roku, uzyskał bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Zastanawialiśmy się także nad potencjałem turystycznym Ziemi Staszowskiej i możliwościami sieciowania poszczególnych atrakcji.

Zadanie publiczne pn. „Marka Szydłowa motorem turystycznym regionu” dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową nr 2023/0081/2306/UDOT/DT/BP z dnia 27 czerwca 2023 r.

Branżę turystyczną zapraszamy na ostatnie szkolenie w tym cyklu, które odbędzie się 30 listopada 2023 r. w Bogorii. Tematem przewodnim spotkania będzie budowa produktów turystycznych w oparciu o najnowsze trendy i technologie.